Produkt dnia
FALA TOPLAN ULTRA 10L
FALA TOPLAN ULTRA 10L

199,99 zł

162,59 zł

szt.
generator pary LAVOR GV KONE
generator pary LAVOR GV KONE

1 399,00 zł

1 137,40 zł

szt.
Odkurzacz przemysłowy Diversey Taski Aero 8 585 W
Odkurzacz przemysłowy Diversey Taski Aero 8 585 W

1 399,00 zł

1 137,40 zł

szt.
Lavor QUICK 36B + 2kanistry 5L Karacho gratis (1)
Lavor QUICK 36B + 2kanistry 5L Karacho gratis (1)

11 750,00 zł

9 552,85 zł

szt.
Mediclean 110 Floor Owoce leśne 5L
Mediclean 110 Floor Owoce leśne 5L

51,99 zł

42,27 zł

szt.
automat myjący LAVOR SPRINTER
automat myjący LAVOR SPRINTER

1 798,00 zł

1 461,79 zł

szt.
Tana Quickstrip Alka 10l gruntowne czyszczenie
Tana Quickstrip Alka 10l gruntowne czyszczenie

269,99 zł

219,50 zł

szt.
automat  szorująco - zbierający NILFISK  SC351 FULL PKG
automat szorująco - zbierający NILFISK SC351 FULL PKG

16 999,00 zł

13 820,33 zł

szt.
VILEDA WKŁAD MOPA ULTRAMAX ULTRAMAT SPRAY
VILEDA WKŁAD MOPA ULTRAMAX ULTRAMAT SPRAY

21,49 zł

17,47 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Jak wybrać odkurzacz do hotelu? Podpowiadamy, czym powinieneś się kierować!

W hotelu każdego dnia przewija się mnóstwo osób. Sprzyja to częstym i intensywnym zabrudzeniom oraz przenoszeniu zarazków. Aby zapewnić wysokie standardy higieniczne, konieczne jest zatem wyposażenie się w specjalistyczny sprzęt. W poniższym artykule postaramy się więc wyjaśnić, jak wybrać odpowiedni odkurzacz do hotelu. Prawidłowo dobrany model zapewnia szybką, wygodną i efektywną pracę.

Odkurzacz do hotelu – domowy czy przemysłowy?

Wnętrze hotelu znacznie różni się od tego, które znajduje się w budynku mieszkalnym. Wynika to z różnicy jego użytkowania. W gospodarstwach domowych jest mniej ludzi i nie chodzi się w butach, czego nie można powiedzieć o hotelu. Tam każdego dnia przewija się dość sporo osób, a wraz z nimi do pomieszczeń wnoszony jest piasek, woda i błoto. Porządek wpływa na satysfakcję gości, dlatego w Twoich rękach leży zadbanie o to, aby utrzymać jak najwyższy poziom czystości. 

Niestety nie jesteś w stanie prawidłowo wykonać tego zadania zwykłym, domowym odkurzaczem. Jego konstrukcja i parametry nie są bowiem przystosowane do intensywnej eksploatacji i usuwania dość sporej ilości zanieczyszczeń. Jedynym słusznym wyborem jest zatem odkurzacz przemysłowy. Znaleźć go możesz w naszym sklepie. Dlaczego warto postawić na taki sprzęt? Decyduje o tym kilka czynników, które mają dość duży wpływ na pracę urządzenia.

Odpowiednio dobrane podzespoły

Ze względu na przeznaczenie odkurzaczy przemysłowych w ich wnętrzu znaleźć można bardzo wytrzymałe podzespoły, w tym silnik stworzony do pracy ciągłej. Dzięki temu można nim odkurzać nawet duże powierzchnie, nie obawiając się przy tym o przegrzanie bądź uszkodzenie. Niezawodność jest w tym wypadku bardzo ważna, gdyż w hotelu nie można sobie pozwolić na to, aby na jakiś czas zaniechać sprzątania.

Wytrzymała obudowa

Nie każdy zwraca uwagę na to, co dzieje się podczas pracy z odkurzaczem. W efekcie często narażony jest on na liczne uderzenia i przesuwanie poprzez pociągnięcie za rurę. Aby uniknąć uszkodzeń, urządzenia tego typu wykonuje się z wytrzymałego tworzywa sztucznego bądź też ze stali szlachetnej. Dzięki temu obudowa jest bardzo odporna, a w tym drugim przypadku wręcz niezniszczalna. Wysokiej jakości są też rury ssące, dlatego nie trzeba obawiać się o ich rozerwanie.

Zwiększone parametry ssania

W odkurzaczach przemysłowych siła ssania jest o wiele mocniejsza, niż ma to miejsce w urządzeniach domowych. Przekłada się to na bardzo dokładne odkurzanie. Wciągane są nie tylko zanieczyszczenia, ale też zarazki i alergeny – nawet te, które znajdują się głęboko we włosiu dywanowym.

Jak wybrać odpowiedni model odkurzacza?

Przy wyborze konkretnego modelu odkurzacza liczą się przede wszystkim Twoje indywidualne potrzeby. Będą one miały bowiem istotny wpływ na wiele parametrów i funkcji urządzenia. Poniżej znajduje się kilka czynników, na które w szczególności powinieneś zwrócić swoją uwagę.

Moc odkurzacza

Odkurzacz do hotelu powinien mieć bardzo dużą moc. Będzie ona decydowała o sile zasysania. Im wyższa wartość, tym większa jest zatem ilość usuwanych zanieczyszczeń. Przydatną funkcją jest też możliwość regulowania mocy. W hotelach powierzchnie dość często się zmieniają. W pokojach zazwyczaj są wykładziny, a w holach płytki. Warto więc mieć możliwość dopasowania siły urządzenia do rodzaju sprzątanej powierzchni.

Pojemność i szerokość ssawki

Na te parametry wpływ ma przede wszystkim powierzchnia odkurzania. Jeśli jest dość duża, nie możesz kupić odkurzacza o małej pojemności. Nieustannie trzeba by było go opróżniać, a to wiązałoby się z przerwą w pracy. Ważna jest też szerokość ssawki. Im większa, tym większy obszar można odkurzyć za jednym razem. Operator odkurzacza nie będzie musiał wykonywać dużej ilości ruchów, co znacznie skróci czas sprzątania. Do hotelu nie warto więc wybierać wąskich ssawek.

Filtr Hepa

W tradycyjnych odkurzaczach podczas sprzątania cząsteczki pyłu ponownie wydobywają się na zewnątrz przez mikroszczeliny. Zadaniem filtru Hepa jest temu zapobiec, dlatego wyłapuje on większość cząsteczek kurzu. W efekcie powietrze jest zdrowsze i przyjemniejsze, co ma duże znaczenie dla alergików. Ułatwione zostaje też kolejne sprzątanie, gdyż kurz ponownie nie osiada na powierzchniach.

Poziom hałasu i tryb ECO

W hotelach sprzątanie rozpoczyna się już od wczesnych godzin porannych. Warto więc zadbać o to, aby nie przeszkadzało gościom. Potrzeba do tego odpowiedniego urządzenia. Uwagę zwróć przede wszystkim na poziom emitowanego hałasu. Do hotelu najlepiej wybierać odkurzacze, które mieszczą się w granicach 65 dB(A). Wówczas masz pewność, że dźwięki nie będą zbyt wysokie. Przydatną funkcją jest też tryb ECO – po naciśnięciu przycisku włączony zostanie tryb energooszczędny, który generuje spadek dźwięku o kilka decybeli.

Długość przewodu zasilającego

Istotne znaczenie na jakość i szybkość wykonywanej pracy może mieć też długość przewodu zasilającego. Długi kabel umożliwia bowiem operatorowi odkurzenie całego pomieszczenia z jednego punktu zasilającego. Możliwe jest też dotarcie do każdego zakamarka, a to z kolei przekłada się na większą precyzję sprzątania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl