Produkt dnia
CID LINES KENOLUX GLASS  środek do mycia szyb i glazury 5L
CID LINES KENOLUX GLASS środek do mycia szyb i glazury 5L

169,99 zł

138,20 zł

szt.
Oryginalne worki do Nilfisk VP 300
Oryginalne worki do Nilfisk VP 300

70,99 zł

57,72 zł

szt.
odkurzacz przemysłowy na sucho i na mokro VIPER  LSU 275
odkurzacz przemysłowy na sucho i na mokro VIPER LSU 275

1 799,99 zł

1 463,41 zł

szt.
Lavor maszyna myjąco-szorująca DYNAMIC 45 E kablowa
Lavor maszyna myjąco-szorująca DYNAMIC 45 E kablowa

12 400,00 zł

10 081,30 zł

szt.
profesjonalny odkurzacz hotelowy VIPER DSU 8
profesjonalny odkurzacz hotelowy VIPER DSU 8

599,00 zł

486,99 zł

szt.
Mediclean 110 Floor Owoce leśne 5L
Mediclean 110 Floor Owoce leśne 5L

51,99 zł

42,27 zł

szt.
Lavor QUICK 36E + 2 kanistry 5L Karacho gratis
Lavor QUICK 36E + 2 kanistry 5L Karacho gratis

9 300,00 zł

7 560,98 zł

szt.
Tana Quickstrip Alka 10l gruntowne czyszczenie
Tana Quickstrip Alka 10l gruntowne czyszczenie

269,99 zł

219,50 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Maszyny do sprzątania przemysłowego - przegląd najciekawszych modeli

Nie da się ukryć, że posadzki przemysłowe nie należą do najłatwiejszych do utrzymania w czystości, a przy okazji szybko się brudzą. Są to jednocześnie powierzchnie dość rozległe. Tradycyjne metody sprzątania w tym przypadku nie mają raczej racji bytu. Trzeba sięgnąć po specjalistyczne maszyny do sprzątania przemysłowego. 

Maszyny do sprzątania przemysłowego - zamiatarki

W dużych halach przemysłowych i magazynowych sporo zanieczyszczeń stanowi piasek lub błoto. Są one wnoszone do środka pod butami pracowników lub pod kołami pojazdów w czasie rozładunku. Trzeba je systematycznie usuwać, bo inaczej wkrótce stan posadzki będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Dodatkowo drobinki piasku działają jak papier ścierny i z łatwością niszczą różnego rodzaju powierzchnie. Posadzki przemysłowe wymagają z tego powodu maszynowego czyszczenia. Doskonale sprawdzają się tutaj specjalistyczne zamiatarki - samojezdne lub prowadzone. Najlepsze na rynku modele wyposażone są w specjalne pojemniki na odpady. Przy dużych odpadach dobrze sprawdzają się zbiorniki zamontowane z tyłu urządzenia, ale do zbierania piasku czy pyłu lepsze są pojemniki z przodu. 

Maszyny do sprzątania przemysłowego - automaty szorująco-zbierające

Posadzki przemysłowe nie są jednak narażone tylko na piasek, błoto i kurz. Często dużym problemem są plamy z różnego rodzaju płynów. Wtedy standardowa zamiatarka jest niewystarczająca. Potrzebne są specjalistyczne maszyny do sprzątania przemysłowego w postaci automatów szorująco-zbierających. To urządzenia bardzo wydajne, które posadki czyszczą i konserwują jednocześnie. 

Tego typu sprzęt wyposażony jest w funkcje zamiatania i szorowania. Pozwala na błyskawiczne usuwanie starych zabrudzeń bez konieczności wprowadzania substancji szorującej do kosza na śmieci. Urządzenia te są na ogół sterowane elektronicznie i nie wymagają czasochłonnej konserwacji. Automaty szorująco-zbierające są naprawdę skuteczne w działaniu, a niektóre modele dodatkowo wyposażone są w system usuwania pyłów w powietrzu. 

W jakie maszyny do sprzątania przemysłowego warto zainwestować?

Wybór odpowiedniej maszyny do sprzątania przemysłowego w dużej mierze zależy od specyfiki danego pomieszczenia. W miejscach, w których podstawowym problemem jest piasek, najlepiej sprawdzają się zamiatarki. Z kolei do usuwania plam z olejów i innych płynów lepiej nadają się automaty szorująco-zbierające. 

Niejednokrotnie przydać się też modą rozbudowane odkurzacze przemysłowe. Są to urządzenia bardzo wydajne, które dobrze radzą sobie np. ze sprzątaniem po remoncie. Niezastąpione są na halach produkcyjnych i w magazynach różnego rodzaju. Najlepszym wyborem są w tym przypadku nowoczesne modele bezworkowe, bo w ich przypadku nie trzeba inwestować w dodatkowe materiały eksploatacyjne. Warto zwrócić uwagę na odkurzacze przemysłowe wyposażone w filtr HEPA. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl