Produkt dnia
profesjonalne ściereczki SPRINTUS Rainbow PRO40x40
profesjonalne ściereczki SPRINTUS Rainbow PRO40x40
7,95 zł 7,49 zł 6,46 zł 6,09 zł
szt.
FONA SPEED 10L
FONA SPEED 10L
199,00 zł 161,79 zł
szt.
automat  szorująco - zbierający NILFISK  SC351 FULL PKG
automat szorująco - zbierający NILFISK SC351 FULL PKG
15 630,00 zł 12 707,32 zł
szt.
Velaxx Secure twardy akryl odporny na dezynfekcję
Velaxx Secure twardy akryl odporny na dezynfekcję
489,00 zł 397,56 zł
szt.
Odkurzacz przemysłowy Diversey Taski Aero 8 585 W
Odkurzacz przemysłowy Diversey Taski Aero 8 585 W
1 399,00 zł 1 137,40 zł
szt.
LATTIA 10L
LATTIA 10L
206,99 zł 168,28 zł
szt.
GREASE speed preparat usuwający tłuszcze kan 10l
GREASE speed preparat usuwający tłuszcze kan 10l
249,90 zł 203,17 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Profesjonalne sprzątanie, czy można wykonać je samodzielnie?

Sprzątanie całego domu nie należy do najłatwiejszych czynności. Nierzadko zmagasz się z trudnymi do usunięcia plamami, przebarwieniami czy kamieniem. Na pewno nie raz zastanawiałeś się, dlaczego większość firm sprzątających oferuje wykonanie sprzątania domu lub biura w krótszym czasie niż ten, który Ty na to poświęcasz. A dodatkowo wysprzątany przez nich dom wygląda dużo lepiej niż po Twoich porządkach. W czym tkwi różnica? Sprawdziliśmy, dlaczego profesjonalne sprzątanie jest bardziej efektywne i trwa krócej niż to wykonywane samodzielnie!

Jak powinny wyglądać generalne porządki?

Jeśli zastanawiasz się, czym właściwie są generalne porządki, to spieszymy z wyjaśnieniem. Poza uprzątnięciem widocznego na pierwszy rzut oka bałaganu to uporządkowanie wszystkiego, co jest niewidoczne. Gruntowne porządki powinny objąć każde pomieszczenie w domu lub mieszkaniu. W tym czasie powinieneś usunąć kurz z rolet, doczyścić fugi, pozbyć się zużytych lub niepotrzebnych rzeczy i wyczyścić to, co zawsze pomijasz przy zwykłym sprzątaniu.

Dlaczego poświęcasz na porządki więcej czasu niż profesjonalna firma sprzątająca?

Generalne porządki najczęściej odwlekamy, głównie z jednego powodu. Przedsięwzięcie to zajmuje bardzo dużo czasu. Na pewno nie raz zastanawiałeś się, dlaczego profesjonalne sprzątanie wykonywane przez firmę trwa znacznie krócej niż te same porządki, robione przez Ciebie. Odpowiedź jest bardzo prosta. Profesjonalna firma ma opracowany konkretny schemat prac, który powiela w poszczególnych domach lub biurach. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie poszczególnych czynności. W sytuacji, gdy sprzątamy mieszkanie samodzielnie, najczęściej wykonujemy poszczególne czynności dość chaotycznie i cały proces trwa znacznie dłużej. Ponadto sprzątając własny dom, najczęściej rozpraszasz się różnymi innymi czynnościami np. rozmową z domownikami, ciekawą audycją w TV, przez co Twoja praca jest również mniej efektywna.

Jeśli chcesz przeprowadzić profesjonalne sprzątanie, w podobnym czasie jak wynajęta do tego firma, to na początek opracuj plan działania. Ustal kolejność wykonywanych czynności w każdym pomieszczeniu, aby nie powtarzać bez potrzeby tych samych prac. Dopiero po zakończeniu sprzątania w jednym pomieszczeniu zajmij się kolejnym. Chodzenie od pokoju do pokoju, by np. przetrzeć lustra, a następnie wytrzeć kurze sprawia, że możesz pominąć niektóre czynności podczas sprzątania. A ponadto powoduje, że porządki trwają znacznie dłużej.

Jakie produkty wykorzystywane są w profesjonalnym sprzątaniu?

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z usług firmy sprzątającej, to na pewno zauważyłeś, że efekty ich pracy różnią się od tych wykonanych przez Ciebie. Dywany są czystsze, podłogi bardziej lśniące, a po kamieniu w łazience nie ma nawet śladu. Co jest tego powodem? Produkty i sprzęty używane do profesjonalnego sprzątania. Ich skład i moc znacznie różnią się od tych dostępnych w sklepach. Profesjonalne produkty mają silniejsze działanie, dzięki czemu lepiej czyszczą wszelkie zabrudzenia. Z ich pomocą uporasz się z porządkami w krótszym czasie, a efekty będą widoczne na dłużej. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój dom lśnił czystością, możesz pokusić się o zakup profesjonalnych produktów sprzątających, zamiast tych dostępnych w każdym sklepie. Co więcej, możesz także pomyśleć o wymianie domowego odkurzacza na model przemysłowy. Jego siła ssąca będzie dużo większa, co przyczyni się do lepszego czyszczenia podłóg i dywanów. Ponadto większość modeli posiada szereg dodatkowych funkcji.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie z powstałymi zabrudzeniami lub zakup potrzebnego sprzętu jest nieopłacalny. Musisz wtedy sięgnąć po pomoc profesjonalnej firmy sprzątającej. Na co powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jak rozpoznać fachowców od profesjonalnego sprzątania?

Znalezienie profesjonalnej firmy sprzątającej nie jest wcale takie łatwe. Pomimo licznych ogłoszeń, można trafić na osoby, które o profesjonalnym sprzątaniu nie mają pojęcia. Jak w takim razie rozpoznać dobrą firmę sprzątającą? Powinna ona charakteryzować się poniższymi cechami:

- odpowiedzialnością – poważna firma zapewni bezpieczeństwo cennym przedmiotom w Twoim domu. Wypadki mogą zdarzyć się zawsze, dlatego profesjonaliści powinni posiadać odpowiednie ubezpieczenie, abyś nie musiał martwić się ewentualnymi zniszczeniami,

- profesjonalnym podejściem – rzetelna firma powinna używać jedynie profesjonalnych produktów i sprzętów,

- terminowością – praca profesjonalnych firm opiera się na grafiku. Zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie wykonawca dotrzymuje umówionych terminów i godzin oraz, czy posiada odpowiednio dużą ekipę, byś mógł skorzystać z jego usług np. przed świętami,

- dobrym kontaktem z klientem – istotne jest, byś miał kontakt z osobami wykonującymi dla Ciebie pracę, byś mógł wprowadzić zmiany w ustaleniach oraz zgłaszać ewentualne uwagi,

- jasno określonymi cenami – firma świadcząca usługi profesjonalnego sprzątania powinna udostępnić czy szczegółowy cennik, abyś dokładnie wiedział, za co płacisz i nie był zaskoczony podczas rozliczenia.

Profesjonalne sprzątanie nie jest rzeczą łatwą. Jeśli chcesz wykonać je samodzielnie w domu, musisz się do niego dobrze przygotować. Przede wszystkim zaopatrz się w odpowiednie profesjonalne produkty sprzątające, ale nie zapomnij też o sporządzeniu szczegółowego planu.

Również w sytuacji, gdy planujesz otwarcie firmy zajmującej się czyszczeniem mieszkań i biur powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Decydując się na zakup środków czystości, niezbędnych akcesoriów i sprzętów korzystaj z usług profesjonalnych sklepów. Oprócz kompleksowej obsługi otrzymasz sprzęt i środki najwyższej jakości, dzięki którym Twoje usługi będą przeprowadzone na najwyższym poziomie. Ponadto stosując profesjonalne środki czyszczące, sprawisz, że Twoja praca będzie znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl